Važinėjimas dviračiu, vienas maloniausių sportinių užsiėmimų

Categories Sports

Tam, kad būtume sveiki ir stiprūs, reikia būti fiziškai aktyviems. Reguliarūs fiziniai užsiėmimai gali apsaugoti nuo įvairių ligų, tokių kaip antsvoris, širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys, cukrinis diabetas, artritas ir kt. Reguliarus važinėjimas dviračiu, yra vienas geriausių būdų išvengti sveikatos problemų susijusių su menku fiziniu aktyvumu ir netinkamu gyvenimo būdu. Važinėjimas dviračiu, tai sveikas ir smagus užsiėmimas, kuriuo gali mėgautis įvairaus amžiaus žmonės pradedant nuo vaikų ir baigiant garbingo amžiaus senjorais. Tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, kuris ne tik linksmas, tačiau pigus ir draugiškas aplinkai.

Dviračiu galima nuvažiuoti kur panorėjus, tai tokia transporto priemonė, kuri tinkama tiek mieste, tiek kaimo vietovėje. Dviračiu galima važiuoti į darbą, į parduotuvę, taip daug greičiau nei eiti pėsčiomis ir pigiau nei važiuoti automobiliu. Dviratis gali būti ir transporto priemonė ir būdas neapleisti sporto. Tai gana populiari transporto priemonė, todėl kasdien, į darbus visame pasaulyje būtent dviračiu važiuoja daugiau nei milijardas žmonių. Taip ne tik greičiau pasiekiamas darbas, tačiau tuo pačiu galima ir pasportuoti. Žinoma, oro sąlygos ne visuomet tinkamos važinėti dviračiu, tačiau kai tik geras oras, reikia nieko nelaukti ir sėsti ant šios puikios dviratės transporto priemonės. Jei dar yra abejojančių dviračio teikiama nauda, žemiau esantys privalumai, turėtų abejones išsklaidyti akimirksniu, nes važinėjant dviračiu:

 • Gerėja širdies ir kraujagyslių darbas;
 • Stiprėja raumenys ir kūnas tampa lankstesnis;
 • Mažėja įtampa ir stresas;
 • Gerėja koordinacija;
 • Stiprėja kaulai;
 • Tirpsta riebalai;
 • Galima išvengti įvairių sveikatos problemų;
 • Galima atsikratyti pykčio priepolių.

Važinėjant dviračiu galima nuolat kvėpuoti grynu oru ir gerinti bendrą savijautą. Kaip sportas, važinėjimas dviračiu taip turi tam tikrų sportinių privalumų:

 • Saugi sporto šaka. Važinėjant dviračiu retai pasitaiko tam tikros sportinės traumos ir kitokie sužalojimai, žinoma reikia važinėti atsargiai ir laikytis saugos bei saugaus eismo taisyklių.
 • Puiki raumenų treniruotė. Važiuojant dviračiu, įdarbinama gana daug raumenų, todėl raumenys stiprėja net ir per daug jų nepertempiant.
 • Paprasta užsiimti. Tam nereikia ypatingo fizinio pasiruošimo ar kitokių subtilybių.
 • Kartą išmokus – niekada nepamirši. Važinėjimas dviračiu, tai toks dalykas, kurį išmokus, mokėsite tai visuomet.
 • Gerinama fizinė ištvermė. Nors važiavimo tempą galima pasirinkti patiems, greitesnis tempas didina fizinę ištvermę.
 • Intensyvumas priklauso nuo asmenybės. Dviračiu galima važiuoti ir labai lėtai, besimėgaujant grynu oru ir pakankamai greitai, jei norima labiau sustiprinti raumenis ar greičiau pasiekti norimą tašką.
 • Smagus būdas sportuoti. Tai toks sportas, kuris nėra nuobodus, nes jo nereikia atlikti vienoje ir toje pačioje vietoje. Dviračiu galima važinėti kur norime, tuo pačiu galima pamatyti daug gražių vietų ir pamatyti neregėtus vaizdus. Dauguma kitų sporto šakų, to pasiūlyti negali.

Privalumų dviratis tikrai turi ir tai akivaizdu. Šia sporto šaka rekomenduojama užsiimti tiems, kurie nemėgsta intensyvių ir varginančių treniruočių, tačiau nori užsiimti sportu ir pradėti gyventi sveikesnį gyvenimą. Dviratis tam puikai tinka. Be to, dviračiu galima važinėti vieniems arba su visa šeima ar draugų kompanija, tai dar vienas privalumas. Važinėjant su šeima, ugdomas polinkis sportui ir sveikam gyvenimo būdui, kuris labai svarbus šiuolaikiniame pasaulyje. Kuomet važinėjimas dviračiu teikia begalę naudingų dalykų sveikatai ir bendrai savijautai, sunku rasti pasiteisinimų, dėl kurių negalėtumėte užsiimti šia smagia sporto šaka. Jei pasiteisinimų sugalvoti nepavyksta, vadinasi jų ir negali būti, todėl nuvalykite dulkes nuo seno dviračio arba tiesiog įsigykite naują ir nieko nelaukdami pradėkite sportuoti.