Tam, kad būtume sveiki ir stiprūs, reikia būti fiziškai aktyviems. Reguliarūs fiziniai užsiėmimai gali apsaugoti nuo įvairių ligų, tokių kaip antsvoris, širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys, cukrinis diabetas, artritas ir kt. Reguliarus važinėjimas dviračiu, yra vienas geriausių būdų išvengti sveikatos problemų susijusių su menku fiziniu aktyvumu ir netinkamu gyvenimo būdu. Važinėjimas dviračiu, tai sveikas ir smagus užsiėmimas, kuriuo gali mėgautis įvairaus amžiaus žmonės pradedant nuo vaikų ir baigiant garbingo amžiaus senjorais. Tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, kuris ne tik linksmas, tačiau pigus ir draugiškas aplinkai.

Dviračiu galima nuvažiuoti kur panorėjus, tai tokia transporto priemonė, kuri tinkama tiek mieste, tiek kaimo vietovėje. Dviračiu galima važiuoti į darbą, į parduotuvę, taip daug greičiau nei eiti pėsčiomis ir pigiau nei važiuoti automobiliu. Dviratis gali būti ir transporto priemonė ir būdas neapleisti sporto. Tai gana populiari transporto priemonė, todėl kasdien, į darbus visame pasaulyje būtent dviračiu važiuoja daugiau nei milijardas žmonių. Taip ne tik greičiau pasiekiamas darbas, tačiau tuo pačiu galima ir pasportuoti. Žinoma, oro sąlygos ne visuomet tinkamos važinėti dviračiu, tačiau kai tik geras oras, reikia nieko nelaukti ir sėsti ant šios puikios dviratės transporto priemonės. Jei dar yra abejojančių dviračio teikiama nauda, žemiau esantys privalumai, turėtų abejones išsklaidyti akimirksniu, nes važinėjant dviračiu:

 • Gerėja širdies ir kraujagyslių darbas;
 • Stiprėja raumenys ir kūnas tampa lankstesnis;
 • Mažėja įtampa ir stresas;
 • Gerėja koordinacija;
 • Stiprėja kaulai;
 • Tirpsta riebalai;
 • Galima išvengti įvairių sveikatos problemų;
 • Galima atsikratyti pykčio priepolių.

Važinėjant dviračiu galima nuolat kvėpuoti grynu oru ir gerinti bendrą savijautą. Kaip sportas, važinėjimas dviračiu taip turi tam tikrų sportinių privalumų:

 • Saugi sporto šaka. Važinėjant dviračiu retai pasitaiko tam tikros sportinės traumos ir kitokie sužalojimai, žinoma reikia važinėti atsargiai ir laikytis saugos bei saugaus eismo taisyklių.
 • Puiki raumenų treniruotė. Važiuojant dviračiu, įdarbinama gana daug raumenų, todėl raumenys stiprėja net ir per daug jų nepertempiant.
 • Paprasta užsiimti. Tam nereikia ypatingo fizinio pasiruošimo ar kitokių subtilybių.
 • Kartą išmokus – niekada nepamirši. Važinėjimas dviračiu, tai toks dalykas, kurį išmokus, mokėsite tai visuomet.
 • Gerinama fizinė ištvermė. Nors važiavimo tempą galima pasirinkti patiems, greitesnis tempas didina fizinę ištvermę.
 • Intensyvumas priklauso nuo asmenybės. Dviračiu galima važiuoti ir labai lėtai, besimėgaujant grynu oru ir pakankamai greitai, jei norima labiau sustiprinti raumenis ar greičiau pasiekti norimą tašką.
 • Smagus būdas sportuoti. Tai toks sportas, kuris nėra nuobodus, nes jo nereikia atlikti vienoje ir toje pačioje vietoje. Dviračiu galima važinėti kur norime, tuo pačiu galima pamatyti daug gražių vietų ir pamatyti neregėtus vaizdus. Dauguma kitų sporto šakų, to pasiūlyti negali.

Privalumų dviratis tikrai turi ir tai akivaizdu. Šia sporto šaka rekomenduojama užsiimti tiems, kurie nemėgsta intensyvių ir varginančių treniruočių, tačiau nori užsiimti sportu ir pradėti gyventi sveikesnį gyvenimą. Dviratis tam puikai tinka. Be to, dviračiu galima važinėti vieniems arba su visa šeima ar draugų kompanija, tai dar vienas privalumas. Važinėjant su šeima, ugdomas polinkis sportui ir sveikam gyvenimo būdui, kuris labai svarbus šiuolaikiniame pasaulyje. Kuomet važinėjimas dviračiu teikia begalę naudingų dalykų sveikatai ir bendrai savijautai, sunku rasti pasiteisinimų, dėl kurių negalėtumėte užsiimti šia smagia sporto šaka. Jei pasiteisinimų sugalvoti nepavyksta, vadinasi jų ir negali būti, todėl nuvalykite dulkes nuo seno dviračio arba tiesiog įsigykite naują ir nieko nelaukdami pradėkite sportuoti.

Visi puikiai žino, jog bėgiojimas, tai puikus būdas padailinti figūrą ir atsikratyti nepageidaujamų kilogramų, tačiau vargu ar visi žino, jog be to, jog bėgiojant tirpsta kilogramai, dar gerėja nuotaika, mažėja stresas ir atsiranda daugiau energijos. Dauguma bėgiojimą tapatina su nuobodžiu sportu, reikalaujančiu daug jėgų ir ištvermės. Dėl šios priežasties, tai nėra visų mėgiama sporto šaka. Vis dėlto, žmonės, nuolat patiriantys stresą ir įtampą, turėtų suklusti, nes ši sporto šaka būtent jiems.

Bėgiojimas turi daugybę privalumų, vienas jų tas, jog tai puiki kardio treniruotė, gerinanti širdies ir kraujagyslių darbą, o tai labai svarbu kiekvieno sveikatai. Širdis yra vienas svarbiausių organų, todėl ja reikia rūpintis nuolat, taip pat, gyventi sveiką gyvenimą ir kuo daugiau judėti. Judėjimas, tai vienas iš būdų gyventi sveikai ir išvengti daugybės ligų. Bėgiojimas teikia ir daugiau naudingų dalykų, tai puikus būdas atsipalaiduoti, pagerinti bendrą savijautą, išvengti kai kurių ligų, sustiprinti pasitikėjimą savimi, padailinti kūno formas ir pan. Tai dalykai, kuriuos dažniausiai teikia dauguma sporto šakų, įskaitant ir bėgimą, todėl anksčiau minėti privalumai neišskiria bėgiojimo iš kitų sporto šakų. Apskritai, nuolat girdime, jog sportas labai naudingas sveikatai ir teikia daugybę naudingų dalykų visam kūnui. Tai kartais tampa pasikartojančiomis frazėmis, kurios įkalamos į galvas ir nuolat sukasi mintyse.

Sportas tikrai teigiamai veikia kūną ir suteikia jėgų, tačiau kalbant būtent apie bėgiojimą, yra dar vienas dalykas, kurį teikia bėgimas. Dažnai susiduriame su stresu, tai dažnas daugelio žmonių palydovas, kurį galima įveikti tiesiog bėgiojant. Stresas gali sukelti daugybę sveikatos problemų ir nuotaikų kaitas. Taip pat, stresas mažina apetitą, blogėja miego kokybė, nuolat jaučiamas nuovargis ir neigiamos emocijos. Bėgiojant, kūnas susitelkia ties bėgimo procesu ir visos jėgos naudojamos tik jam, todėl galima užsimiršti apie kamuojančias problemas ir nuolat patiriamą stresą. Bėgiojant tiesiog atsipalaiduojama. Žinoma, tai reikalauja jėgų ir fizinės ištvermės, todėl tik ką pradėjus bėgioti, nereikia iš savęs reikalauti per daug. Atstumus rekomenduojama didinti palaipsniui. Taip kūnas pripras prie didėjančio krūvio ir bus galima nubėgti ilgesnes distancijas. Kuo ilgiau bėgiosite, tuo geriau jausitės. Be to, bėgiojama gryname ore, o tai taip pat prisideda prie nuotaikos pagerinimo ir streso mažinimo. Prie visų šių dalykų, bėgiojimas netgi padeda atsikratyti nemalonių ir pasikartojančių galvos skausmų, kuriuos dažnai sukelia stresas, nuovargis ir įtampa.

Reikia paminėti ir tai, jog jaučiantis prastai, įskaitant stresą, įtampą, atsikelti ir pradėti bėgioti yra gana sunku, galbūt tai netgi dalykas, kurį mažiausiai norite daryti. Vis dėlto, privertus save atsikratyti negatyvių minčių ir pradėjus bėgioti, jau po kelių minučių imsite jaustis geriau. Grynas oras ir gamta padės atsiriboti nuo problemų. Bėgiojant netgi galima įveikti depresiją, kuri dėl vienokių ar kitokių priežasčių pasireiškia daugeliui žmonių.

Sunku patikėti, jog sportas, įskaitant ir bėgiojimą gali turėti tokių galingų privalumų ir taip stipriai padėti kovoti su tam tikrais negalavimais ar stresu. Iš tiesų, bėgimas ne tik padailina kūną, pagerina savijautą, tačiau išlaisvina mintis ir sielą nuo blogų minčių, depresijos ir streso. Pradėję bėgioti, nustebsite, kad net ir trumpi pabėgiojimai gryname ore, suteikia daugiau energijos, pozityvumo ir leidžia lengviau įveikti tam tikrus dalykus. Nors bėgiojimas ir nėra mėgiamas absoliučiai visų, tačiau ima bėgioti vis daugiau žmonių, tikimasi jog šis bėgiojimo virusas užkrės vis daugiau ir daugiau savimi besirūpinančių gyventojų visame pasaulyje.

Nuolat girdint, jog sportas, tai vaistas nuo visų ligų, norisi ir patiems tai išbandyti savo kailiu. Kasdien reklamuojamos naujos sporto programos, internete apstu įvairių sporto pratimų, reklamų skatinančių sportuoti ir būti fiziškai aktyviems. Išties, šiandien gyvenimo tempas gana greitas, tačiau dauguma žmonių, kad ir kaip būtų gaila, dirba sėdimą darbą. Šiuolaikinė visuomenė priklausoma nuo kompiuterinių programų ir naujų technologijų, kurios reikalauja nuolat dirbti patalpoje ir sėdėti vienoje vietoje. Sėdimas darbas ne itin gerai veikia mūsų organizmą ir sveikatą. Kūnas tampa sustingęs, prarandamas lankstumas, bei greičiau pavargstama, net ir nedirbant sunkaus fizinio darbo. Norint to išvengti, reikia užimtose dienotvarkėse bent dalį savo brangaus laiko skirti sportui.

Žinant, jog sportas naudingas sveikatai, nejučia imame ieškoti arčiausiai namų ar darbo esančio sporto klubo, pavartome sporto klubų kainynus, siūlomas programas ir dažnai atsitinka taip, jog sporto klubų kainos gana nemaloniai nustebina. Kartais abonementas artimiausiame sporto klube kainuoja nepadoriai daug, todėl tai viena priežasčių kodėl dingsta noras sportuoti. Ne visi uždirba tiek, jog galėtų sau leisti viską ką tik panorėję, dažnai kai kuriems dalykas lieka mažiau nei norėtume, todėl savo biudžetą tenka planuoti labai atsakingai. Žinoma, visuomet yra tokie variantai kaip greitosios paskolos, galima pasiskolinti iš artimųjų, draugų, tačiau dažniausiai nenorima įsipareigoti, todėl ieškoma kitų būdų. Vienas jų – sportas namuose.

Sportas namuose labai patogus ir visiems prieinamas pasirinkimas. Tam nereikia išleisti krūvos pinigų. Vis kas ko reikia, tai nusiteikimas, tam tikra sportinė apranga ir vieta, kurioje būtų galima atlikti įvairius pratimus. Sporto rūšių yra įvairių. Galima atlikinėti pratimus tiesiog be jokių papildomų priemonių, įdarbinant tik savo kūną. Internete galima rasti daugybę pratimų ir net vaizdo pamokų, padėsiančių efektyviau atlikti pratimus ir patobulinti savo kūną. Taip pat, namie galima atlikti ir aerobikos treniruotes. Nepaisant to, kad tokios treniruotės dažniausiai atliekamos gana didelėse grupėse, jas galima atlikti ir individualiai. Pratimų taip pat galima rasti internete arba nusipirkti aerobikos DVD, tokie įrašai nėra brangūs tačiau tai ilgalaikė investicija į savo figūrą. Norintiems užsiauginti raumenis, taip pat nebūtina išleisti daug pinigų. Žinoma, įvairūs svarmenys rekomenduojami, tačiau jie taip pat turi savo kainą. Norint dar labiau sutaupyti, galima pabandyti svarmenis pasidaryti patiems, arba sportuoti lauke, darant prisitraukimus ir kitokius pratimus atvirose sporto aikštelėse, kurios atviros visiems ir nereikalauja papildomo mokesčio.

Tiems, kurie nori gali sau leisti šiek tiek investuoti, rekomenduojama įsigyti tam tikrą sportinį inventorių, kurį būtų galima naudoti ilgus metus. Inventorius priklauso nuo asmenybės, pasirinkto sporto tipo ir pratimų kuriuos ketina atlikti. Šiandien pasaulis gana išradingas, todėl siūlo daugybę dalykų, įskaitant ir sporto priemones bei tam tikrus treniruoklius pasidaryti patiems. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti sudėtinga, tačiau geriau pasidomėjus ir paieškojus naudingų patarimų, galima pastebėti, jog patiems pasidaryti įvairius treniruoklius ir sporto reikmenis visgi įmanoma, ir kartais tai nereikalauja didžiulių pastangų, o tuo labiau kapitalo.

Svarbiausia, jog būtų noras sportuoti. Jeigu bus noras, tuomet bus ir galimybių. Labai svarbūs yra išradingumas ir sumanumas. Visuomet reikia ieškoti alternatyvų ir būdų, kaip būtų galima rasti išeitį. Nebūtina kiekvieną mėnesį mokėti gana dideles pinigų sumas sporto klubams, turint užsidegimą ir norą, galima pratimus ir treniruotes atlikti namie. Pratimų efektyvumas bus lygiai toks pat, skirsis tik aplinka. Jei tik yra noras, visuomet galima atrasti krūvas galimybių, todėl tereikia sumanumo ir noro siekti užsibrėžtų tikslų.

Pasaulis keičiasi labai greitai. Tai kas atrodė keista anuomet, šiandien atrodo visiškai normalu. Taip yra daugelyje sričių, įskaitant ir sportą. Jeigu anksčiau viena ar kita sporto šaka buvo pritaikyta tik vienai iš lyčių, šiandien daugeliu atveju ja gali užsiimti ir vyrai ir moterys. Žinoma, yra sporto šakų, kurios nuo pat jų atsiradimo yra pritaikytos tiek vyrams, tiek moterims. Taip pat yra ir tokių, kurios, nors ir tinkamos abiem lytims, dažniau praktikuojamos tik vienos iš jų. Tai lemia daugelis dalykų, įskaitant pačią sporto šaką, pavojingumą, intensyvumą, fizinio pasirengimo reikalavimus bei sporto šakos pobūdį. Net ir tuomet, kaip sporto šaka yra praktikuojama ir vyrų ir moterų, kai kurie elementai arba sporto šakos išpildymas gali skirtis.

Anksčiau, gimnastika buvo laikoma labiau moteriška sporto šaka, reikalaujančia ypatingo lankstumo. Šiandien, yra nemažai gimnastų vyrų. Vis dėlto, nors tuo gali užsiimti abi pusės, vyriškoji ir moteriškoji gimnastikos šiek tiek skiriasi. Pavyzdžiui, savo lankstumo sugebėjimus dažniau demonstruoja moterys, tuo tarpu vyrai mieliau renkasi triukus ore ar kitokius elementus, parodančius jų jėgą. Nepaisant to, gimnastika skirta ir vyrams ir moterims. Yra ir daugiau sporto šakų, kurios, nors ir tinkamos abiem, vis dėlto labiau subalansuotos vieniems arba kitiems. Dėl šios priežasties, žemiau pateikiamos sporto šakos, kurios puikiai tinka ir vyrams ir moterims be išimčių:

 • Plaukimas. Tai sportas, kuomet įdarbinami visi kūno raumenys. Šis sportas puikiai tinka ir vyrams ir moterims. Taip pat, abiejų lyčių atstovai gali dalyvauti plaukimo varžybose ar net Olimpinėse žaidynėse, nes plaukimas yra viena iš žaidynių rungčių. Plaukimas naudingas visam kūnui ir bendrai savijautai, tai gana nesudėtingas sportas, netgi turintis raminamąjį poveikį.
 • Važinėjimas dviračiu. Tai gana populiarius laisvalaikio praleidimo būdas. Ir vyrai ir moterys mėgsta važinėti dviračiais, ypač šiltuoju sezonu. Važinėjimas dviračiu mažina įtampą, stresą, stiprina kūną, suteikia energijos, be to, važinėjant dviračiu, galima nuolat kvėpuoti grynu oru, todėl tai teigiamai veikia kvėpavimo sistemą. Kūnas pilnai aprūpinamas deguonimi.
 • Atletika. Ši sporto šaka gana plati ir apima smulkesnius sportinius užsiėmimus, tačiau visi jie puikiai tinka tiek moterims, tiek vyrams. Tai pakankamai specifinė sporto šaka, paprastai ja užsiimantys sportininkai, dalyvauja įvairiose varžybose ir tikslingai tam ruošiasi. Tačiau, galima tuo užsiimti ir savo malonumui, tiesiog dėl geros fizinės formos ir geros savijautos.
 • Sporto klubai. Anksčiau, juose dažniau lankydavosi vyrai, tačiau šiandien sporto klubai mėgiami ir moterų. Jos mielai sportuoja ir dailina savo figūras. Neatsilieka ir vyriškoji lytis, jie taip pat puoselėja savo kūnus ir lieja prakaitą treniruoklių salėse. Ne visi mėgsta tokio tipo sportą, tačiau reikia paminėti, kad sporto klubų mėgėjų yra tikrai nemažai.

Sporto šakų labai daug, būtų sunku išvardinti visas sporto šakas, kurios tinka ir moterims ir vyrams, tačiau dar reikėtų paminėti jau daugelio pamėgtą bėgimą, slidinėjimą, važinėjimąsi riedučiais, taip pat futbolą ir krepšinį, o kur dar tenisas, badmintonas ir kiti sportiniai žaidimai. Norintys užsiimti sportu ir laiką leisti aktyviai, turi gana platų pasirinkimą. Svarbiausia, jog būtų motyvacijos ir tik ką pradėtas sportas nebūtų užmirštas. Kadangi minėtos sporto šakos subalansuotos tiek moterims, tiek vyrams, rekomenduojama kartu tuo užsiimti poroms. Kartu sportuojant, tai tampa bendru pomėgiu ir smagiu laiko praleidimo būdu, bei galimybe dar geriau vienam kitą pažinti.

Sveika gyvensena prisideda prie geresnės savijautos ir geresnės gyvenimo kokybės. Šiandien sveika gyvensena akcentuojama gana dažnai, galbūt net per dažnai. Visgi, taip yra daroma ne be priežasties. Pasaulyje daug nutukusių bei ligotų žmonių. Dauguma ligų atsiranda būtent dėl viršsvorio. Viršsvorį dažniausiai įtakoja netinkamas gyvenimo būdas, netinkama mityba ir judėjimo stoka. Tam, kad būtų galima to išvengti, reikia mokėti suderinti visus tris aspektus, tuomet akivaizdžiai pagerės savijauta, padailės kūno linijos ir atsiras daugiau energijos. Vienas iš sveikos gyvensenos aspektų yra sportas. Sportas nenuginčijamai yra vienas svarbiausių dalykų kasdieniame gyvenimą. Kūnas yra sutvertas taip, kad nuolat judėtų, todėl nuolat dirbant sėdimą darbą, praleidžiant daug laiko prie kompiuterio ir mažai judant, gali atsirasti daug sveikatos problemų.

Kažkodėl visuomenėje taip jau yra, jog sportą dažniau renkasi vyrai. Moterys mieliau laikosi įvairiausių dietų ir kitaip riboja savo svorį. Vis dėlto, vien dietomis ir maisto derinimu, neužtikrinama sveika gyvensena. Organizmui reikia judėti. Ypač, jei turimas antsvoris, nors iš tiesų, sportas reikalingas visiems. Ne paslaptis, jog moterys dievina ištreniruotus vyrų kūnus, tai atrodo labai vyriškai ir patraukliai. Vyrai taip pat mėgsta moteris, turinčias dailią figūrą. Netgi yra sakoma, jog vyrai myli akimis, todėl sportuojanti ir savimi besirūpinanti moteris yra daug patrauklesnė vyriškajai lyčiai.

Sportas naudingas ne tik figūrai, tačiau ir visam organizmui, o taip pat ir bendrai savijautai. Sportuojantys žmonės turi daugiau energijos, jaučiasi gyvybingesni, pasižymi geresne nuotaika bei gali nudirbti daugiau darbų. Be to:

 • Moterys ir merginos, kurios reguliariai sportuoja, labiau savimi pasitiki, turi aukštesnę savigarbą bei mažiau kenčia nuo depresijos;
 • Sportuojančios moterys gali pasigirti dailesnėmis kūno linijomis, geresne savijauta ir psichologine būsena nei tos, kurios atsisako arba neranda laiko sportui.
 • Reikia paminėti ir tai, kad pradėjus sportuoti, geriau planuojamas asmeninis laikas. Nors ir kokia užimta dienotvarkė, visuomet galima viską suderinti. Pastebima, jog kuo labiau žmogus užsiėmęs, tuo jis gali daugiau padaryti. Tie kurie turi mažai veiklos, negeba planuoti ir išnaudoti laisvo laiko. Todėl sportas prisideda ir prie laiko planavimo įgūdžių, kurie šiandieniniame ir nuolat skubančiame pasaulyje labai svarbūs.

Sportuojant, nebūtinai reikia siekti tam tikrų rezultatų, pakanka tiesiog tuo užsiimti. Reguliariai sportuojant, rezultatai pastebimi gana greitai. Net jei ir nepavyksta atsikratyti norimų kilogramų, dalis jų vis tiek ištirpsta, o tai reiškia, jog kūnas tampa lengvesnis, pagerėja širdies darbas, kraujotaka, atsiranda daugiau energijos ir jaučiamas pozityvumas. Sporto rūšių yra gana įvairių, todėl galima užsiimti įvairiausiomis sporto šakomis ir sportiniais žaidimais. Paprastai, sportuoti vienam nėra smagu, todėl verta paskatinti savo koleges, drauges ar vyrus sportuoti kartu. Kartu galima pasiekti geresnių rezultatų, o taip pat ir konkuruoti tarpusavyje. Turint sporto partnerį, lengviau prisiversti sportuoti, sportuojant vienam kartais būna gana sunku ir nejučia pasiduodame tinguliui.

Sportas, tai toks dalykas, kuris ilgainiui tampa tiesiog gyvenimo būdu ir įprastiniu užsiėmimu. Galbūt pirmosios treniruotės ar užsiėmimai labai nuvargins ir atims paskutines jėgas, tačiau po kurio laiko, bus jaučiamas jėgų antplūdis ir viskas taps paprasčiau. Moterys ypatingai turi rūpintis savo sveikata, nes jos atsakingos už naujų gyvybių atsiradimą. Norint išnešioti sveiką kūdikį, moteris ir pati turi būti stipri ir sveika, o sportas suteikia stiprybės. Suderinus sportą, sveiką mitybą ir sveiką gyvenseną, sveikata akivaizdžiai pagerės ir bus jaučiami teigiami pokyčiai.

Kasmet, kino kūrėjai nepaliauja stebinti ir sukuria begalę filmų įvairiomis temomis. Viena iš temų, kuri niekada neatsibosta yra sportas. Šia tema galima sukurti įvairiausių filmų. Vieni jų biografiniai, kiti turi fantastikos elementų, dar kituose filmuose sportas akcentuojamas kaip vienas iš pomėgių. Filmų apie sportą pasirinkimas išties platus. Kai kurie mėgsta tokio pobūdžio filmus dėl to, kad vieni ar kiti personažai juos įkvepia, kiti, žiūrėdami filmus apie sportą semiasi motyvacijos, treti šiuos filmus renkasi dėl smagaus laiko praleidimo arba dėl bendresnio supratimo apie vienokią arba kitokią sporto šaką. Dažniausiai filmuose galima sutikti tokius sportinius žaidimus kaip futbolas, krepšinis, beisbolas, kovos menai, boksas, filmų apimančių šias sporto kategorijas yra begalė. Vieni jų tapo labai sėkmingi, kiti paliko mažesnį įspūdį, kaip bebūtų, pasirinkimas yra platus. Norint gerai praleisti laiką ir pažiūrėti tikrai gerą filmą sporto tema, rekomenduojami yra šie:

 • Mergina verta milijono (orig. Million Dollar Baby) 2004 m. – tai filmas apie merginą, kuri nori tapti gera boksininke bei dalyvauti profesionalų varžybose ir jos svajonės įgyvendinimą. Tai gana žiauri istorija, apie tikslo siekimą ir užsispyrimą, vardan bokso čempiono titulo.
 • Kovotojai (orig. Warriors) 2011 m. – tai filmas apie brolius, ištvėrusius sunkią vaikystę, kurią sugriovė alkoholikas tėvas. Po daugelio metų broliai susitinka su tėvu kovos ringe. Broliams tenka kovoti vienam su kitu, tačiau didžiausia kova vyksta ne ringe, o brolių širdyse.
 • Imtynininkas ( orig. The Wrestler) 2008 m. – drama apie senstantį imtynininką. Žymaus imtynininko įprastinį gyvenimą pakeičia netikėta trauma, po kurios jam gali tekti pamiršti jo gyvenimo tikslą – imtynes. Filme perteikiamos nuo Olimpo nulipusio kovotojo emocijos, jausmai bei išgyvenimai. Filmas labai gerai įvertintas kritikų ir pelnė net du Oskarus ir du Auksinius gaublius.
 • Nematoma pusė (orig. The Blind Side) 2009 m. – filmas paremtas tikra istorija. Istorija apie šeimą, priglaudusią jauną vaikiną ir suteikusią jam normalų gyvenimą. Priglaustasis vaikinas, gabus sporte, jam puikiai sekasi Amerikietiškas futbolas, taigi šeima daro viską, kad tik jam pasisektų ir jis pasiektų sportines aukštumas. Tai labai jausminga ir graži istorija, kuri parodo, jog pasaulyje dar yra gerų žmonių.
 • Žmogus, pakeitęs viską (orig. Moneyball) 2011 m. – filmas, sukurtas remiantis tikrais faktais. Tai gana komiška, komplikuota, tačiau labai jaudinanti drama, vaizduojanti tikrovišką šiandieninio sporto situaciją ir jos užkulisius. Filmas sukurtas taip, jog patiktų net tiems, kurie visiškai nesidomi sportu ir išties, idėja puikiai pasiteisino, nes filmas gana gerai vertinamas ir daugelio žiūrovų jau pamėgtas.
 • Kirtis dešine (orig. Southpaw) 2015 m. – tai sukrečianti vyriškumo istorija apie bokso žvaigždę. Filmas apie sudėtingo likimo sportininką, jo gyvenimą, pergales ir pralaimėjimus. Puikus filmas, parodantis, jog gyvenine negalima nieko suplanuoti, nes nežinai kas tavęs laukia rytoj. Tai dar vienas filmas apie kovas ir kovų pasaulį, tačiau pateiktas taip, jog patiktų daugeliui.

Filmų apie sportą gana daug, čia pateikti tik keli, gana gerų vertinimų sulaukę filmai. O kur dar galybė filmų apie krepšinį, futbolą, beisbolą bei kitas sporto šakas. Iš šių filmų galima kai ko pasimokyti, galima labiau suprasti tam tikrų sproto šakų subtilybes, įsijausti į sportininkų vaidmenis, bei patirti visus išgyvenimus kartu su filmų personažais. Dažnai tokie filmai tarsi įkvėpimo bei motyvacijos šaltinis, todėl po jų, užplūsta noras nenuleisti rankų ir siekti savo užsibrėžtų tikslų.

Šiandien, viena didžiausių problemų susijusių su vaikų sveikata yra viršsvoris. Vaikų nutukimas jau viršija įprastas normas,todėl apie tai pradėta kalbėti garsiau. Anksčiau, nutukusių vaikų būdavo žymiai mažiau, o tai lėmė įvairūs faktoriai. Vaikai valgydavo sveikesnį maistą, daugiau judėdavo, mažiau laiko praleisdavo namie. Šiandien situacija pasikeitė. Itin išpopuliarėjo greitas maistas, kuris nėra geriausias sveikatos draugas, taip pat, atsirado naujosios technologijos, pakeitusios pasaulį ir daugumą įpročių. Atsiradus kompiuteriams, vaikai valandų valandas praleidžia sėdėdami ir žiūrėdami į ekraną, dėl šios priežasties jie mažai juda, atsiranda viršsvoris bei kitos sveikatos problemos.

Kovoti su nutukimu turi ne tik vaikai, bet ir suaugę, gyvenant neteisingą gyvenimą, viršsvoris kankina vis daugiau žmonių. Žinoma, tai lemia skirtingi dalykai, tačiau pagrindinė priežastis – netinkamas gyvenimo būdas. Kaip to išvengti? Atsakymas paprastas, reikia pradėti keisti savo gyvenimo būdą. Tai padaryti nėra lengva. Tačiau kalbant apie vaikus, kuo anksčiau bus suformuojamas teisingo gyvenimo būdas, tuo greičiau vaikai jį įsisavins ir teisingai gyvens. Sportas yra vienas iš pagrindinių dalykų, kuriuos turi daryti vaikai ir suaugę. Nuolatinis judėjimas, mažina antsvorio riziką. Vietoj to, kad valandų valandas vaikai praleistų prie kompiuterio, reikia juos skatinti užsiimti aktyvia veikla. Tai skatinti daryti turi tėvai. Vaikams reikia motyvacijos ir postūmio. Štai keletas aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti:

 • Tėvai turėtų parinkti tinkamus užsiėmimus. Tinkamai parinkti užsiėmimai, padės labiau įraukti vaikus į tam tikrus sportinius užsiėmimus. Tačiau, vaikams turi būti įdomu, jeigu jiems bus nuobodu, jie atsisakys tuo užsiimti.
 • Vaikams reikia suteikti daug judėjimo galimybių. Tėvai turi pasirūpinti, kad vaikas nuolat turėtų kuo užsiimti ir tie užsiėmimai neleistų sėdėti vienoje vietoje. Galima vaikus nuvežti į žaidimų, sporto aikšteles ar vietas, kur būtų galima užsiimti aktyvia veikla, kartu prisijungti gali ir tėvai. Tokiu būdu vaikai labiau motyvuojami laiką leisti aktyviai.
 • Akcentuoti smagumą. Vaikams reikia linksmybių ir smagių užsiėmimų. Nuobodūs dalykai neatrodo patrauklūs, todėl reikia stengtis ieškoti būdų, vienus ar kitus užsiėmimus paversti smagiais ir įtraukiančiais. Tai gana sudėtinga užduotis tėvams, tačiau jie šiame procese užima labai svarbų vaidmenį.

Jau nuo mažų dienų, vaikus reikia pratinti laiką leisti aktyviai. Padovanokite vaikams dviratį, patys mokykite juo važiuoti, paūgėjus užrašykite vaikus į baseiną arba čiuožimo pamokas. Tokia veikla nėra nuobodi, todėl tai patinka vaikams. Kai vaikai tampa dar didesni, galima juos užrašyti į įvairius sporto būrelius, žinoma reikia įsiklausyti į vaiko norus, nes jeigu vaikui veikla nepatiks, priversti jį lankyti būrelį tikrai nebus lengva, be to, tai neteiks džiaugsmo.

Svarbiausia yra sukurti kuo daugiau galimybių judėjimui. Judėkite kartu. Tegul laisvalaikis būna praleidžiamas aktyviai. Taip pat reikia riboti laiką, praleidžiamą prie kompiuterio. Laikas prie kompiuterio neturi užimti didžiosios dalies viso laisvo laiko. Paprastai, vaikai praleidžia net iki 5-6 valandų per dieną žiūrėdami į kompiuterio ekraną. Tai kenkia ne tik sveikatai, tačiau ir psichikai. Vaikai tampa priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų ir naršymo internete. Nors ir kaip sunku ir tenka matyti nepatenkintus vaikų veidus, riboti laiką prie kompiuterio yra būtina. Dar vienas svarbus aspektas, jau nuo mažų dienų, pratinti vaikus maitintis sveikai, valgyti daug daržovių, gerti vandenį. Tokius įpročius reikia formuoti vaikystėje, tuomet jie ilgainiui tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Viską suderinus ir ėmus formuoti įpročius dar vaikystėje, rezultatai turėtų būti gana neblogi, tačiau tam reikia kantrybės ir užsispyrimo.