Šokių privalumai

Categories Šokis

Daugelis žmonių, mėgsta žiūrėti kaip šoka kiti. Dėl šios priežasties, labai populiarūs televizijos šokių projektai, prie žydrųjų ekranų sutraukiantys galybę žiūrovų. Šokio metu, judesiais perteikiamos emocijos, nuotaika, todėl sukuriamas gražus reginys. Stebint įvairius šokių projektus, norisi ir patiems judėti muzikos ritmu. O kodėl gi nepabandžius? Šokiai, turi daugybę privalumų ir yra labai naudingi sveikatai. Tai tam tikra sporto šaka, leidžianti gerai leisti laiką ir tuo pačiu judėti, bei deginti kalorijas. Galima šokti grupėse, su partneriu arba tiesiog vieniems. Yra daugybė vietų, kuriose galima užsiimti šiuo maloniu sportu. Šokiai jau tapo vienu iš populiariausių būdų išlikti aktyviems, palaikyti formą ir pasisemti gerų emocijų. Dėl šios priežasties, daugėja šokių mokyklų, klubų ir šokių pamokų.

Šokių stilių yra įvairiausių, pradedant nuo baleto ir baigiant hiphopu. Šokiai jau nuo seniausių laikų buvo svarbus įvairių švenčių, kultūros bei ritualinių apeigų atributas. Šiandien šokiai dar labiau išpopuliarėjo ir tai dažnai tampa būdu atsipalaiduoti, išreikšti save bei sustiprinti kūną. Šokdami, žmonės mėgaujasi akimirka. Tai puikus būdas išlaikyti gerą formą, bet kuriame amžiuje. Be to, kad šokant dailėja kūno formos, yra ir kitų šokių teikiamų privalumų:

 • Gerėja širdies darbas;
 • Stiprėja raumenys bei fizinė ištvermė;
 • Atsiranda daugiau energijos bei jėgų;
 • Kontroliuojamas svoris;
 • Stiprėja kaulai;
 • Tampama lankstesniais, bei gerinama koordinacija;
 • Gerėja fizinė savijauta;
 • Gerinama protinė veikla;
 • Gerėja bendra savijauta;
 • Stiprinamas pasitikėjimas savimi;
 • Gerėja bendravimo įgūdžiai;
 • Galima susirasti naujų pažinčių;
 • Išsaugomas jaunatviškumas;

Šokio metu galima atsikratyti neigiamų emocijų bei streso. Galima šokti tiesiog namie arba galima užsirašyti į šokių pamokas. Kai kurie, net ir norėdami šokti, jaučiasi kiek nedrąsiai, mat mano nejaučiantys ritmo. Tai ne bėda. Muzika tiesiog reikia mėgautis, galima judėti taip kaip norisi, nebūtinai reikia judėti pagal tam tikrus, kažkieno nustatytus žingsnelius. Svarbiausia, jog šokis teiktų džiaugsmo. Šokius mėgsta ir vyrai, ir moterys, ir vaikai. Čia nėra amžiaus ar lyties cenzo, jei norisi šokti, tiesiog reikia atsistoti ir pradėti.

Dauguma šokių mokyklų ar klubų kainuoja gana daug, todėl tai kartais atbaido nuo šokio pamokų. Ne visi gali sau leisti susimokėti už šokius. Jei pinigų trūksta tik laikinai, galima pasiimti greitąją paskolą, kurią galima grąžinti vos gavus atlyginimą. Jos tikrai pakaks padengti šokių pamokų išlaidas. Vis dėlto, tai tik vienas iš būdų. Paskoloms ryžtasi tikrai ne visi, todėl vienas geriausių būdų – tai šokiai namie. Galima šokti prieš veidrodį, galima šokti tamsoje, kieme ar bet kur, kur tik norisi. Tereikia noro ir muzikos. Be to, šokiai namuose, puikus pasirinkimas tiems, kurie turi tam tikrų kompleksų. Šokant namie, niekas nematys, todėl nereikės galvoti apie kitų nuomonę.

Kasdien kartojama, koks svarbus mūsų gyvenime yra sportas. Ši frazė nuolat skamba daugelio mintyse, ne visi turi noro užsiimti įprastu sportu, todėl šokiai – vienas puikiausių pasirinkimų, nemėgstantiems įprastinių sporto šakų. Šokant galima susipažinti su naujais žmonėmis, smagiai leisti laiką, padailinti figūrą, gerinti fizinę ištvermę ir tiesiog atsipalaiduoti. Šiandien atsipalaidavimas ypač svarbus. Nuolatiniai darbai, stresas, greitas gyvenimo tempas ir pozityvumo stoka ne juokais išvargina. Taigi, šokiai, tai ne tik puikus sportas, tačiau ir laisvalaikio bei atsipalaidavimo būdas, kurį turėtų išbandyti kiekvienas. Muzika nepalieka abejingų, kiekvienas klausytojas turi mėgiamą stilių, taip pat ir su šokiais, skambant mėgiamai muzikai tereikia atsipalaiduoti ir pasiduoti muzikos ritmui.