Pirmasis būstas

Categories Zumba

Šiandieninėje visuomenėje tapo įprasta viską turėti čia ir dabar. Jauni žmonės, nesenai išėję iš tėvų namų ir pradėję savarankišką gyvenimą, kur kas labiau nori turėti nuosavą būstą, nei jį nuomotis. Vos baigę mokslus ir susiradę darbus, jaunuoliai ima dairytis būsto, tuomet kreipiasi į bankus ir jiems patvirtinus norimą gauti paskolą, pagaliau įsigyją taip išvajotą būstą. Viskas atrodo labai paprasta, tačiau ar iš tiesų viskas yra taip (scaldacera professionale).

Daugelis jaunų žmonių mano, jog verčiau imti būsto paskolą ir kiekvieną mėnesį mokėti įmokas bankui, nei nuomotis būstą ir mėnesines įmokas atiduoti būsto savininkui. Tiesa, kartais suma mokama už būsto nuomą ir paskolą gali būti labai panaši, tačiau skolinantis iš banko yra rizikuojama. Būsto paskola suteikiama ilgam laikotarpiui, todėl neįmanoma numatyti visų galimų situacijų ir kaip pasikeis gyvenimas po tam tikro laiko. Žinoma, visi tikisi, jog ir toliau gaus stabilias pajamas, kops karjeros laiptais, taps sėkmingais ir panašiai, tačiau realybė dažnai yra kitokia. Netikėtai užklumpa ligos, prarandamas darbas arba sumažėja pajamos bei susiduriama su kitomis didesnėmis ar mažesnėmis problemomis. Viso to išvengti ar numatyti neįmanoma, todėl riziką prisiimti tenka patiems. Gerai apgalvojus visus už ir prieš, reikėtų konsultuotis su banko konsultantu. Būtina kuo smulkiau išsiaiškinti visas paskolos subtilybes ir neleisti bankams apsukti jūsų aplink pirštą. Bankai, suteikdami paskolas, žinoma, tikisi iš to nemažai uždirbti, todėl paprastai jie siūlo sąlygas palankias jiems, ir ne visuomet palankias besiskolinantiems. Kaip bebūtų, gerai viską išsinagrinėjus, tikrai galima gauti gana palankias sąlygas banke ir labai nenukentėti. Be to, būtina konsultuotis su daugiau nei vienu banku, palyginti ką jie siūlo, kokie vieno ar kito banko trūkumai, privalumai.

Svarbu nepasikliauti tik aplinkinių nuomonėmis ir patirtimis. Kiekvieną kartą kreipiantis į banką dėl paskolos suteikimo, atvejai yra skirtingi, todėl ir paskolų suteikimo sąlygos dažnai skiriasi. Dėl šios priežasties, draugai gali būti nusivylę vieno banko suteiktomis sąlygomis, tačiau kiti kreipdamiesi į tą patį banką gali išlošti. Visgi, su paskolomis skubėti nevertėtų, pirmiausia rekomenduojama pataupyti ir bent pusmetį atidėti maždaug tokią sumą, kokią tektų atiduoti bankui. Tokiu būdu stebėkite ar pakaks pinigų pragyvenimui. Visuomet atsiranda nenumatytų situacijų, pirkinių, išlaidų, todėl reikėtų nepamiršti ir to. Beje, visuomet rekomenduojama turėti santaupų, kurių pakaktų bent trims mėnesiams. Nusprendus žengti šį svarbų žingsnį būsto įsigijimo link, svarbu neskubėti, gerai viską apgalvoti, pasikonsultuoti su specialistais ir nebijoti klausti. Visi norėtume, jog netektų skolintis ir pinigų turėtume patys, tačiau norint sutaupyti nuosavam būstui, gali tekti taupyti metų metus, o kadangi visuomenė ne itin linkusi laukti, pasinaudojama bakų teikiamomis paskolomis.

Kad ir kokį sprendimą tektų rinktis, planuojant įsigyti nuosavą būstą, pirmiausia reikia įvertinti savo finansines galimybes, pagalvoti apie nenumatytas situacijas bei apsiskaičiuoti ar likusių pinigų pakaks pragyvenimui. Jei būstas įsigyjamas vieno žmogaus, tuomet jam tenka didesnė finansinė našta, įsigyjant būstą kaip šeima yra šie tiek lengviau, tačiau tai neatleidžia nuo finansinės atsakomybės. Finansiniai įsipareigojimai visuomet šiek tiek varžo, tačiau, jeigu tai vienintelė galimybė įsigyti būstą, tuomet tikrai nereikėtų jos atsisakyti, tereikia skolintis atsakingai. Dauguma bankų stengiasi klientams pasiūlyti vienu ar kitu atveju palankesnes sąlygas, todėl šaunu, jei siūloma galimybė paskolą grąžinti anksčiau, papildomai už tai nemokant. Turint tokią galimybę ir po kurio laiko tampant finansiškai stipresniems, galima paskolą grąžinti anksčiau nei baigiasi paskolos mokėjimo laikas ir išvengti papildomų palūkanų.