Moterys ir sportas

Categories Sports

Sveika gyvensena prisideda prie geresnės savijautos ir geresnės gyvenimo kokybės. Šiandien sveika gyvensena akcentuojama gana dažnai, galbūt net per dažnai. Visgi, taip yra daroma ne be priežasties. Pasaulyje daug nutukusių bei ligotų žmonių. Dauguma ligų atsiranda būtent dėl viršsvorio. Viršsvorį dažniausiai įtakoja netinkamas gyvenimo būdas, netinkama mityba ir judėjimo stoka. Tam, kad būtų galima to išvengti, reikia mokėti suderinti visus tris aspektus, tuomet akivaizdžiai pagerės savijauta, padailės kūno linijos ir atsiras daugiau energijos. Vienas iš sveikos gyvensenos aspektų yra sportas. Sportas nenuginčijamai yra vienas svarbiausių dalykų kasdieniame gyvenimą. Kūnas yra sutvertas taip, kad nuolat judėtų, todėl nuolat dirbant sėdimą darbą, praleidžiant daug laiko prie kompiuterio ir mažai judant, gali atsirasti daug sveikatos problemų.

Kažkodėl visuomenėje taip jau yra, jog sportą dažniau renkasi vyrai. Moterys mieliau laikosi įvairiausių dietų ir kitaip riboja savo svorį. Vis dėlto, vien dietomis ir maisto derinimu, neužtikrinama sveika gyvensena. Organizmui reikia judėti. Ypač, jei turimas antsvoris, nors iš tiesų, sportas reikalingas visiems. Ne paslaptis, jog moterys dievina ištreniruotus vyrų kūnus, tai atrodo labai vyriškai ir patraukliai. Vyrai taip pat mėgsta moteris, turinčias dailią figūrą. Netgi yra sakoma, jog vyrai myli akimis, todėl sportuojanti ir savimi besirūpinanti moteris yra daug patrauklesnė vyriškajai lyčiai.

Sportas naudingas ne tik figūrai, tačiau ir visam organizmui, o taip pat ir bendrai savijautai. Sportuojantys žmonės turi daugiau energijos, jaučiasi gyvybingesni, pasižymi geresne nuotaika bei gali nudirbti daugiau darbų. Be to:

  • Moterys ir merginos, kurios reguliariai sportuoja, labiau savimi pasitiki, turi aukštesnę savigarbą bei mažiau kenčia nuo depresijos;
  • Sportuojančios moterys gali pasigirti dailesnėmis kūno linijomis, geresne savijauta ir psichologine būsena nei tos, kurios atsisako arba neranda laiko sportui.
  • Reikia paminėti ir tai, kad pradėjus sportuoti, geriau planuojamas asmeninis laikas. Nors ir kokia užimta dienotvarkė, visuomet galima viską suderinti. Pastebima, jog kuo labiau žmogus užsiėmęs, tuo jis gali daugiau padaryti. Tie kurie turi mažai veiklos, negeba planuoti ir išnaudoti laisvo laiko. Todėl sportas prisideda ir prie laiko planavimo įgūdžių, kurie šiandieniniame ir nuolat skubančiame pasaulyje labai svarbūs.

Sportuojant, nebūtinai reikia siekti tam tikrų rezultatų, pakanka tiesiog tuo užsiimti. Reguliariai sportuojant, rezultatai pastebimi gana greitai. Net jei ir nepavyksta atsikratyti norimų kilogramų, dalis jų vis tiek ištirpsta, o tai reiškia, jog kūnas tampa lengvesnis, pagerėja širdies darbas, kraujotaka, atsiranda daugiau energijos ir jaučiamas pozityvumas. Sporto rūšių yra gana įvairių, todėl galima užsiimti įvairiausiomis sporto šakomis ir sportiniais žaidimais. Paprastai, sportuoti vienam nėra smagu, todėl verta paskatinti savo koleges, drauges ar vyrus sportuoti kartu. Kartu galima pasiekti geresnių rezultatų, o taip pat ir konkuruoti tarpusavyje. Turint sporto partnerį, lengviau prisiversti sportuoti, sportuojant vienam kartais būna gana sunku ir nejučia pasiduodame tinguliui.

Sportas, tai toks dalykas, kuris ilgainiui tampa tiesiog gyvenimo būdu ir įprastiniu užsiėmimu. Galbūt pirmosios treniruotės ar užsiėmimai labai nuvargins ir atims paskutines jėgas, tačiau po kurio laiko, bus jaučiamas jėgų antplūdis ir viskas taps paprasčiau. Moterys ypatingai turi rūpintis savo sveikata, nes jos atsakingos už naujų gyvybių atsiradimą. Norint išnešioti sveiką kūdikį, moteris ir pati turi būti stipri ir sveika, o sportas suteikia stiprybės. Suderinus sportą, sveiką mitybą ir sveiką gyvenseną, sveikata akivaizdžiai pagerės ir bus jaučiami teigiami pokyčiai.