Filmai apie sportą

Categories Sports

Kasmet, kino kūrėjai nepaliauja stebinti ir sukuria begalę filmų įvairiomis temomis. Viena iš temų, kuri niekada neatsibosta yra sportas. Šia tema galima sukurti įvairiausių filmų. Vieni jų biografiniai, kiti turi fantastikos elementų, dar kituose filmuose sportas akcentuojamas kaip vienas iš pomėgių. Filmų apie sportą pasirinkimas išties platus. Kai kurie mėgsta tokio pobūdžio filmus dėl to, kad vieni ar kiti personažai juos įkvepia, kiti, žiūrėdami filmus apie sportą semiasi motyvacijos, treti šiuos filmus renkasi dėl smagaus laiko praleidimo arba dėl bendresnio supratimo apie vienokią arba kitokią sporto šaką. Dažniausiai filmuose galima sutikti tokius sportinius žaidimus kaip futbolas, krepšinis, beisbolas, kovos menai, boksas, filmų apimančių šias sporto kategorijas yra begalė. Vieni jų tapo labai sėkmingi, kiti paliko mažesnį įspūdį, kaip bebūtų, pasirinkimas yra platus. Norint gerai praleisti laiką ir pažiūrėti tikrai gerą filmą sporto tema, rekomenduojami yra šie:

  • Mergina verta milijono (orig. Million Dollar Baby) 2004 m. – tai filmas apie merginą, kuri nori tapti gera boksininke bei dalyvauti profesionalų varžybose ir jos svajonės įgyvendinimą. Tai gana žiauri istorija, apie tikslo siekimą ir užsispyrimą, vardan bokso čempiono titulo.
  • Kovotojai (orig. Warriors) 2011 m. – tai filmas apie brolius, ištvėrusius sunkią vaikystę, kurią sugriovė alkoholikas tėvas. Po daugelio metų broliai susitinka su tėvu kovos ringe. Broliams tenka kovoti vienam su kitu, tačiau didžiausia kova vyksta ne ringe, o brolių širdyse.
  • Imtynininkas ( orig. The Wrestler) 2008 m. – drama apie senstantį imtynininką. Žymaus imtynininko įprastinį gyvenimą pakeičia netikėta trauma, po kurios jam gali tekti pamiršti jo gyvenimo tikslą – imtynes. Filme perteikiamos nuo Olimpo nulipusio kovotojo emocijos, jausmai bei išgyvenimai. Filmas labai gerai įvertintas kritikų ir pelnė net du Oskarus ir du Auksinius gaublius.
  • Nematoma pusė (orig. The Blind Side) 2009 m. – filmas paremtas tikra istorija. Istorija apie šeimą, priglaudusią jauną vaikiną ir suteikusią jam normalų gyvenimą. Priglaustasis vaikinas, gabus sporte, jam puikiai sekasi Amerikietiškas futbolas, taigi šeima daro viską, kad tik jam pasisektų ir jis pasiektų sportines aukštumas. Tai labai jausminga ir graži istorija, kuri parodo, jog pasaulyje dar yra gerų žmonių.
  • Žmogus, pakeitęs viską (orig. Moneyball) 2011 m. – filmas, sukurtas remiantis tikrais faktais. Tai gana komiška, komplikuota, tačiau labai jaudinanti drama, vaizduojanti tikrovišką šiandieninio sporto situaciją ir jos užkulisius. Filmas sukurtas taip, jog patiktų net tiems, kurie visiškai nesidomi sportu ir išties, idėja puikiai pasiteisino, nes filmas gana gerai vertinamas ir daugelio žiūrovų jau pamėgtas.
  • Kirtis dešine (orig. Southpaw) 2015 m. – tai sukrečianti vyriškumo istorija apie bokso žvaigždę. Filmas apie sudėtingo likimo sportininką, jo gyvenimą, pergales ir pralaimėjimus. Puikus filmas, parodantis, jog gyvenine negalima nieko suplanuoti, nes nežinai kas tavęs laukia rytoj. Tai dar vienas filmas apie kovas ir kovų pasaulį, tačiau pateiktas taip, jog patiktų daugeliui.

Filmų apie sportą gana daug, čia pateikti tik keli, gana gerų vertinimų sulaukę filmai. O kur dar galybė filmų apie krepšinį, futbolą, beisbolą bei kitas sporto šakas. Iš šių filmų galima kai ko pasimokyti, galima labiau suprasti tam tikrų sproto šakų subtilybes, įsijausti į sportininkų vaidmenis, bei patirti visus išgyvenimus kartu su filmų personažais. Dažnai tokie filmai tarsi įkvėpimo bei motyvacijos šaltinis, todėl po jų, užplūsta noras nenuleisti rankų ir siekti savo užsibrėžtų tikslų.