Visi puikiai žino, jog sportas itin teigiamai veikia kūną ir turi begalę privalumų. Mokslininkai visame pasaulyje nuolat atlieka tyrimus, kad įrodytų kiek gerų savybių turi sportas. Būtent dėl to, frazes, jog „sportas labai naudingas“, „sportuoti sveika“ ir panašius pasakymus girdime nuolat. Sporto rūšių ir formų yra įvairių. Vienos jų skirtos tik vyrams, kitos – moterims, yra ir nemažai tokių, kurias mėgsta ir vyrai ir moterys. Viena tokių sporto rūšių yra aerobika. Paprastai, aerobika apibrėžiama kaip, sportinių judesių grupė, siekianti įdarbinti kuo daugiau raumenų. Ši sporto rūšis žinoma ir propaguojama jau gana seniai. Aerobika, kaip ir kiekviena sporto rūšis turi daug gerų savybių.

Paprastai, aerobika žinoma kaip užsiėmimai, kurių metu atliekami pasikartojantys fiziniai pratimai. Nors aerobika pritaikyta ir vyrams ir moterys, kažkodėl ją labiau mėgsta moterys. Galbūt taip yra dėl to, jog aerobika paprastai atliekama skambant muzikai. Kalbant apie aerobikos populiarumą, moterys itin dažnai renkasi šią sporto rūšį. Tai išties smagus užsiėmimas, deginantis riebaliukus, suteikiantis energijos, o tuo pačiu ir atliekami įvairūs fiziniai pratimai, skambant mėgiamai muzikai. Aerobikos formų yra įvairių. Galima rintis skirtingas treniruotes, vienos populiariausių tai Zumba, Step, Latina, Interval. Šias treniruotes renkamasi dažniausiai. Kiekviena jų, turi tam tikrus bruožus, todėl ir išsiskiria iš kitų.

Aerobika yra mėgiama sporto šaka, kurią labai dažnai renkasi moterys. Dėl savo populiarumo, aerobikos treniruotės vyksta daugelyje sporto klubų. Neretai užsiėmimai sporto klubuose turi atitinkamą kainą. Skirtinguose sporto klubuose, kainos gali skirtis. Žinoma, kainos nėra tokios didelės, kad nebūtų galima sau to leisti. Visgi, yra moterų, mėgstančių taupyti ir pinigus, kuriuos būtų galima išleisti sporto klubui, išleisti jų manymu svarbesniems dalykams. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis aerobiką namuose. Namuose taip pat puikiai galima atlikti daugybę pratimų. Pratimus ir vaizdo įrašus galima rasti internete arba galima įsigyti aerobikos DVD, taigi visus pratimus galima sėkmingai atlikti namie. Jeigu namie sportuoti gana sunku, nes trūksta motyvacijos, tuomet rekomenduojama rinktis aerobiką sporto klubuose. Paprastai, vidutinio atlyginimo tikrai pakanka pagrindinėms reikmėms, įskaitant ir sporto klubą. Na, o jeigu atsirado nenumatytų išlaidų, visuomet galima pasiimti greitąją paskolą, kurią bus galima grąžinti jau iš sekančio atlyginimo. Aerobiką namuose kai kurie renkasi ir dėl to, jog namie sportuoti yra tiesiog patogiau, sutaupoma laiko, arba kompleksuojama dėl figūros. Aerobika namuose nereikalauja didelių pastangų, tereikia kilimėlio, svarelių arba vienodo dydžio vandens buteliukų, tam tikros platformos, šaunu jei yra ir kamuolys, ir žinoma, neapsieinama be muzikos. Taigi, turint visus minėtus dalykus, kuo puikiausiai viską galima atlikti namie.

Aerobiką rinktis ne tik smagu, bet ir naudinga, kadangi aerobikos treniruotės:

  • Padeda koreguoti figūrą ir atsikratyti nepageidaujamų kilogramų;
  • Gerina širdies darbą;
  • Stiprina imunitetą;
  • Sutvirtina kūną;
  • Ilgina gyvenimo trukmę;
  • Padeda išvengti kai kurių ligų;
  • Gerina nuotaiką;
  • Suteikia energijos;

Pamačius, jog aerobika tikrai naudingas užsiėmimas ir puikus sportas, reikėtų nedelsti ir pradėti tuo užsiimti jau dabar. Tereikia susirasti sportinę aprangą, sportinius batelius, apsispręsti ar sportuosite namie, ar mieliau rinksitės sporto klubą, su savimi turėti gerą nuotaiką ir pradėti. Pradžia ir pasiruošimas visuomet yra sunkiausi ir reikalauja daugiausiai laiko, tačiau pradėjus ir pastebėjus malonius kūno bei savijautos pokyčius, apima noras nesustoti ir eiti pirmyn. Kad būtų linksmiau, galima aerobikos treniruotes pasiūlyti ir draugėms, juk kuo daugiau žmonių – tuo smagiau. Tai sporto rūšis, kartu sportuoti suburianti visus norinčius.